pakowanie-w-foliopaki

Jak najbezpieczniej wysłać paczkę? Wypróbuj foliopaki!Spis treści:

  1. Foliopaki – sposób na bezpieczną wysyłkę paczki
  2. Jak bezpiecznie zapakować paczkę w foliopak?
  3. Jak bezpiecznie wysłać paczkę? Nie zapomnij oznaczyć opakowania!
  4. Zadbaj o wygodne otwieranie paczki

Zastanawiasz się, jak bezpiecznie wysłać paczkę? Już nie musisz! W tym poradniku podpowiadamy, jak zapakować przesyłkę w foliopak, który jest jednym z najbardziej odpornych na uszkodzenia i dyskretnych artykułów wysyłkowych. Przeczytaj go, zaopatrz się w kolorowe lub przeźroczyste koperty kurierskie, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego, i do dzieła!

Foliopaki – sposób na bezpieczną wysyłkę paczki

Jak najbezpieczniej wysłać paczkę? Zacznij od wyboru odpowiedniego opakowania. Zamiast klasycznego kartonu, wybierz foliopaki, które skutecznie chronią przesyłkę przed uszkodzeniem podczas transportu oraz wodą, kurzem czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. To nie wszystko; tego typu koperty mają jeszcze jedną zaletę: zapakowane w nie przedmioty nie są widoczne dla osób prywatnych. Nie musisz więc martwić się, że kurier czy inna postronna osoba będzie wiedzieć, co znajduje się w środku opakowania. Co równie ważne, foliopaki są również zabezpieczone przed kradzieżą – jeśli ktoś przerwie lub uszkodzi kopertę, jest to od razu widoczne.


Jak bezpiecznie zapakować paczkę w foliopak?

Pakowanie ubrań, książek, kosmetyków oraz innych przedmiotów jest niezwykle proste! Nie potrzebujesz do tego żadnych dodatkowych akcesoriów. Taśma klejąca, klej czy nożyczki nie będą Ci potrzebne – no chyba, że użyjesz ich do umieszczenia na opakowaniu etykiety.

Jak zatem zapakować paczkę w foliopak? Po pierwsze, wybierz odpowiedni rozmiar koperty. Powinna być tylko trochę większa od rzeczy, które chcesz włożyć do środka. Do zbyt małego opakowania przesyłka się nie zmieści, a w za dużym foliopaku niepotrzebnie zostanie wolna przestrzeń. W kolejnym kroku włóż do foliopaku to, co chcesz wysłać. Tego typu koperty świetnie sprawdzają się w roli opakowań na ubrania, książki czy zabawki. Następnie odklej znajdujący się na foliopaku pasek, potem ponownie go naklej i gotowe – Twoja przesyłka może zostać wysłana!

Jak bezpiecznie wysłać paczkę? Nie zapomnij oznaczyć opakowania!

Jeśli oznaczasz przesyłkę etykietą, najlepiej naklej ją jeszcze przed włożeniem towaru do środka. Dlaczego? Ponieważ o wiele łatwiej jest to zrobić, kiedy koperta jest pusta. Gdzie umieścić etykietę? Najlepiej na płaskiej i jak największej powierzchni, czyli na górze opakowania. Nie zapominaj, że często wymagane jest również umieszczenie drugiej etykiety wewnątrz opakowania. Czasami – na przykład, kiedy korzystasz z niektórych popularnych platform sprzedażowych – wystarczy oznaczyć przesyłkę ręcznie napisanym cyfrowym kodem. W takim wypadku, zapisz go po zewnętrznej stronie koperty – bez problemu zrobisz to przy użyciu zwykłego markera.

Zadbaj o wygodne otwieranie paczki

Pamiętaj, że niemniej ważne od bezpiecznie zapakowanej przesyłki jest jej wygodne otwieranie. Pozlepiane taśmą klejącą kartony czy jednorazowe opakowania wątpliwej jakości wypadają pod tym względem dość słabo. O wiele lepszym wyborem jest foliopak, który równie łatwo zapakować, co rozpakować. Wystarczy, że odbiorca przesyłki przetnie albo rozerwie opakowanie. Jednak nie oznacza to wcale, jak już wyżej podkreślaliśmy, że opakowania te są słabo zabezpieczone – wręcz przeciwnie!

Jak widzisz, bezpieczne zapakowanie przesyłki nie jest trudne. Jeśli chcesz ułatwić sobie to zadanie, skorzystaj z dostępnych w naszym sklepie internetowym foliopaków